ATC CODE: R05CA03

Příbalový leták - Příbalová informace "VP"

Informace pro použití, čtěte pozorně!

Coldrex Broncho Proti Kašli sirup

Držitel rozhodnutí o registraci:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export, Ltd.,
Brentford,TW8 9GS, Velká Británie

Výrobce: Wrafton Laboratories Ltd., Wrafton, Braunton, N. Devon, Velká Británie

Složení:
Léčivé látky: Guaifenesinum 100 mg, Amylum hydrolysatum liquidum 3,00 g, Sirupus communis 1,35g v 5 ml sirupu.
Pomocné látky: makrogol 300, kyselina octová 99%, benzoan sodný, kapsicinová tinktura, disiřičitan sodný, anýzová silice, xanthanová klovatina, menthol, kafr, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, lékořicové aroma, karamel, čištěná voda.

Jedna dávka 5 ml obsahuje 3,6 g cukru a 4,8 mg sodíku.

Indikační skupina

Expektorans, sekretolytikum.

Charakteristika

Coldrex Broncho Proti Kašli je určen k úlevě od kašle (průduškový kašel) a k usnadnění odkašlávání při akutním zánětu průdušek se zahleněním, při chřipce a nachlazení. Obsahuje tři účinné látky. Guaifenesin je expektorans, složka přípravku, která zvyšuje tvorbu tekutého hlenu, a tím usnadňuje odkašlávání. Obyčejný sirup ( sirupus communis) a tekutý hydrolysovaný škrob ( amylum hydrolysatum liquidum)jsou látky, které zklidňují dráždění v krku provázející zánět hrdla.

Indikace

Coldrex Broncho Proti Kašli sirup je určen k úlevě od kašle (průduškový kašel) a k usnadnění odkašlávání při akutním zánětu průdušek. Současně zklidňuje dráždivý pocit v krku provázející zánět hrdla. Je určen pro dospělé a děti od 6 let.

Kontraindikace

Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na guaifenesin nebo další složky přípravku, při porfyrii a při myasthenia gravis.

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou při dodržování doporučeného dávkování a způsobu užívání výjimečné. Někdy se mohou objevit po guaifenesinu zažívací obtíže ( nevolnost, zvracení) a kožní vyrážka, které jsou však přechodné a ustoupí, když přípravek přestanete užívat.
V případě, že obtíže přetrvávají nebo se objeví nové příznaky, přípravek dále neužívejte a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Interakce

Závažné vzájemné reakce léků s guaifenesinem jsou vzácné. K zesílení účinku může dojít při současném podávání tohoto přípravku s léky, které tlumí činnost CNS, s myorelaxancii, antihistaminiky a alkoholem.

Dávkování a způsob užití

Dospělí a děti od 12 let: 1 dávka 10 ml se užívá dle potřeby opakovaně každé 2-3 hodiny ( odměrku naplnit ke značce 10 ml). Maximum je 6 dávek během 24 hodin.
Děti od 6 do 12 let:1 dávka 5 ml se podává dle potřeby opakovaně každé 2-3 hodiny ( odměrku naplnit ke značce 5 ml). Maximum je 6 dávek během 24 hodin.

Upozornění

Přípravek se obvykle podává 7 dnů. V případě, že po 5 dnech u dospělých a 2 dnech u dětí nedojde ke zlepšení příznaků nebo se objevují nové obtíže, poraďte se s lékařem. Během těhotenství a v době kojení je možno přípravek užívat jen po předchozím souhlasu lékaře. Během léčby tímto přípravkem nepijte alkohol. Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost (např. řízení motorových vozidel, práce ve výškách).
Při vykašlávání řídkého hlenu není podávání přípravku účinné.

Další informace

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 30°C.

Varování:
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení: 100 nebo 160 ml sirupu

Datum poslední revize:
11.3. 2009

Držitel rozhodnutí o registraci:
GlaxoSmithKline s.r.o.

Ke stažení:
Coldrex Broncho Proti Kašli

Datum poslední kontroly a aktualizace informací na této stránce: 2.3.2016