Imunoglukán doplněk stravy je určen k posílení obranyschopnosti organismu při infekcích a alergických stavech, podávání antibiotik, radioterapii a chemoterapii, stavech vyčerpání, včetně psychické zátěže a stresu.

Charakteristika:

Imunoglukan je přípravek obsahující beta-(1,3/1,6)-D-glukan, imunomodulační látku ze skupiny tzv. glukanů. Imunoglukan působí také protialergicky - tím, že ovlivňuje imunitní systém, vstupuje i do procesu vzniku alergie, jejíž rozvoj potlačuje. Glukany například urychlují hojení ran a podporují obnovu krvinek. Tím, že podporují snížení koncentrace LDL-cholesterolu, působí proti vzniku aterosklerózy.

Svým potlačujícím vlivem na kyslíkové radikály působí glukany antioxidačně, zpomalují stárnutí tkání a zvyšují ochranu před škodlivým zářením. Ovlivňují i činnost slinivky břišní a podporují produkci inzulinu. Beta-(1,3/1,6)-D-glukan je polysacharid, jenž se u v přírodě vyskytuje v houbě hlívě ústřičné, z níž se pro přípravek Imunoglukan získává.

Další informace

Výrobce:

Pleuran s.r.o. , Bratislava, Slovenská republika

Držitel registračního rozhodnutí:

inPHARM, spol s r.o., Praha, ČR

Složení - účinné látky:

1 ml sirupu obsahuje Beta-(1,3/1,6)-D-glukan (10 mg), Vitamin C - Ca-askorbát (10 mg)

Kontraindikace a nežádoučí účinky

V dosavadních studiích nebyly popsány žádné závažnější vedlejší účinky beta-(1,3/1,6)-D-glukanu ve srovnání s placebem. Přípravek Imunoglukan je kontraindikován u osob s transplantovanými orgány. Přípravky řady Imunoglukan nejsou určeny pro děti do tří let věku.

Těhotenství a kojení:

O vhodnosti užívání sirupu Imunoglukan v těhotenství a v průběhu kojení se poraďte se svým lékařem.

Doporučené dávkování

Doporučuje se užívat 1 ml sirupu Imunoglukan na 5 kg tělesné hmotnosti 1krát denně (ráno nalačno), (minimálně 2-3 měsíce). Dávku je možné zdvojnásobit při počínajících infekcích a při oslabení obranyschopnosti organismu. Zvýšenou dávku je třeba užívat minimálně 3 dny (ráno nalačno nebo večer před spaním).

Upozornění

Přípravek Imunoglukan neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určen dětem do 3 let.

Uchovávání

Přípravek Imunoglukan uchovávejte v suchu, chráněn před světlem při teplotě od 10 do 25°C. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

120 ml

Držitel rozhodnutí o registraci:
inPHARM, spol s r.o.

Ke stažení:
Imunoglukan sirup

Datum poslední kontroly a aktualizace informací na této stránce: 5.1.2016